Znaczenie imienia Daria
Bardzo pewna siebie, wręcz zarozumiała, a do tego ambitna, to główne cechy Darii. Niestety łączą się one z flegmatycznym sposobem bycia, co nie wróży sukcesów zawodowych. Owszem pracę wykonuje z nadzwyczajną precyzją, ale też w wyjątkowo wolnym tempie. Daria nie wywiązuje się przez to z umów. Bardzo łatwo traci panowanie nad sobą, gdy ktoś zwraca jej uwagę. Z reguły zachowuje się w sposób stonowany, chociaż bywa też kontrowersyjna. Daria jest przy tym osobą towarzyską i ogólnie przyjazną. To kobieta prawa, szlachetna oraz łagodna. Najbardziej w życiu potrzebuje przyjaźni i zrozumienia ze strony bliskich. Będzie miła, kochająca, wierna i oddana – jeśli natrafi na księcia z bajki.
Pochodzenie imienia Daria
Daria to imię, które pochodzi najprawdopodobniej z języka perskiego. Podobnie jak jego męski odpowiednik Dariusz, oznacza „tę, która podtrzymuje dobro”.
Rodzina i miłość
Będzie miła, kochająca, wierna i oddana, jeśli natrafi na mężczyznę, który obdarzy ją uczuciem i troską. W przeciwnym wypadku odejdzie. Daria potrzebuje księcia z bajki, który gotów będzie ją ubóstwiać, wspierać na każdym kroku i dogadzać we wszystkim. Jeśli ich związek popadnie w rutynę i nudę – szybko się kończy i Daria zniknie. Warto podkreślić, iż pociąga ją życie erotyczne, przez co potrafi być doskonałą kochanką. Do końca jednak nie wiadomo czy chce, czy nie chce ulec pokusie. W dziedzinie uczuć kieruje się bowiem okolicznościami a nie pożądaniem – ogromnie boi się ośmieszenia po wycofaniu z dwuznacznej sytuacji. W rezultacie nigdy nie wie, jak daleko może się posunąć i na ile sobie pozwolić. W miłości u Darii bywa, jak w ruletce – zraża do siebie potencjalnych kandydatów zachowaniem i sposobem bycia, ale z przypadkowo poznanym mężczyzną często może pozostać do końca życia.
Imieniny Darii
Daria imieniny obchodzi 3 kwietnia, 21, 22 września, 25 października, 19 grudnia.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Darii jest 25 października.
Życie towarzyskie
Daria jest osobą towarzyską i ogólnie przyjazną. To kobieta prawa, szlachetna oraz łagodna. Z reguły zachowuje się w sposób stonowany, chociaż skrywa się w niej odrobina młodzieńczego szaleństwa. Lubi mieć wielu przyjaciół, otaczać się ludźmi i być obiektem powszechnego podziwu. Bywa, iż przemawia przez nią pycha, ponieważ Daria posiada wysokie mniemanie o sobie i swoich walorach umysłowych. Uważa przy tym, iż jest niedoceniana jedynie przez zazdrość innych. Dlatego też nie cieszy się powszechną sympatią. Sama zaś jest bardzo pamiętliwa i tylko czeka na sposobność do zemsty. Uważana jest za zbyt ekscentryczną i kontrowersyjną. Posiada jednak grono wiernych znajomych, którym może zaufać i otworzyć przed nimi swe serce. Daria najbardziej bowiem w życiu potrzebuje przyjaźni i zrozumienia drugiej osoby. Tylko wówczas udaje jej się zachować równowagę psychiczną.
Praca i kariera zawodowa
Pewność siebie i ambicja połączone niestety z flegmatycznością nie gwarantują Darii sukcesów na polu zawodowym. Mimo iż umie odnaleźć się w każdym zawodzie, to jednak często zmienia miejsce pracy. Najdrobniejsza nawet krytyka szybką ją zniechęca i zbija z tropu. Pracuje z wielkim zaangażowaniem i marzy jej się, aby być we wszystkim najlepszą, niestety zbyt często nie wywiązuje się z obowiązków. Powierzone zadania wykonuje nadzwyczaj dokładnie i starannie, ale powoli. Bardzo łatwo traci panowanie nad sobą, gdy ktoś zwraca jej uwagę, a to nie sprzyja dobrej atmosferze w pracy. Jej zdecydowanymi zaletami są analityczny umysł, metodyczność oraz doskonała pamięć. Cóż, skoro nie jest dość ciekawa świata i od dziecka niechętnie się uczy. Ciężko jej znaleźć odpowiednią ścieżkę kariery.
Predyspozycje zawodowe
Daria rzadko trzyma się długo jednej pracy gdyż rutyna ją nudzi. Daria potrzebuje pracy urozmaiconej, w której ciągle dzieje się coś nowego.
Patroni Darii
Św. Daria – męczennica rzymska. Wyszła za mąż za św. Chryzanta i pod jego wpływem została ochrzczona. Wraz z mężem nawróciła wielu pogan na chrześcijaństwo. Podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Numeriana, w 257 r. razem z mężem poniosła męczeńską śmierć w wyniku ukamienowania i zakopania żywcem w starym akwedukcie.
Odmiany i zdrobnienia imienia Daria
Darcia, Dareczka, Dareńka, Darinka, Darita, Daritka, Dariulka, Dariusia, Dariuszka, Darka, Daruchna, Darulka, Darunia, Darusia, Daruśka
Formy obcojęzyczne
Daria (ogólnie przyjęta forma), Darja, Darie, Darina, Daša (czes., słowac.), Darija, Darja, Darka (połud.-słow.), Tarja (fiń.)
Nazwiska pochodzące od imienia Daria
Brak
Znani imiennicy
Daria Galant – powieściopisarka
Daria Nałęcz – historyczka, naczelna dyrektor Archiwów Państwowych, członkini Rady Honorowej Budowy Muzeum Powstania Warszawskiego
Daria Paszek – siatkarka
Daria Trafankowska – aktorka
Daria Widawska – aktorka
Przysłowia i powiedzonka
Literatów ceni Daria, zwłaszcza zaś ich honoraria.