Znaczenie imienia Adolf

Adolf to lider idealny – wszechstronnie uzdolniony, bardzo inteligentny i waleczny. Ma tendencje do despotycznych zagrywek wobec podwładnych, cenią go jednak za umiejętność poradzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Potrafi błyskawicznie przejąć inicjatywę. Dalej już podąża za ciosem. Wybiera zawsze najlepsze rozwiązania i nie brak mu pomysłów. Dość chętnie wysłuchuje porad, obdarzając ludzi bezgranicznym zaufaniem. Nie ulega jednak wpływom. Szybko zdobywa sympatię otoczenia i potrafi odnaleźć się w towarzystwie, zwłaszcza kobiet. To czarujący, kulturalny, dystyngowany mężczyzna. Z reguły spokojny oraz opanowany, lepiej jednak nie wystawiać go na próbę. Bliscy i przyjaciele mogą na nim polegać.

Pochodzenie imienia Adolf

Adolf to imię męskie wywodzące się od germańskich słów edel lub adal (szlachetny) i wolf (wilk). Imię to oznacza: szlachetny wilk. Nadawano je chłopcom ze szlachetnych rodów aby wyrośli na dobrych wojowników.

Rodzina i miłość

Adolfa spotkać można w otoczeniu wielbicielek. Kobiety wręcz tracą dla niego głowę, ponieważ wie, jak sprawić, aby czuły się wyjątkowo. Potrafi być szarmancki, uroczy i posiada doskonałe maniery. Nie można mu też odmówić wdzięku. Jednocześnie to wrażliwy mężczyzna, który dość łatwo się zakochuje, nie poświęca jednak dla swej wybranki celów ambicjonalnych. Dla niego w związku ważne jest dopasowanie i zrozumienie wzajemnych potrzeb. Jeśli traktuje kogoś poważnie, staje się niezwykle praktyczny w tej kwestii. W sferze seksualnej również jest wymagający. Adolf ma niezwykle silne libido i prowadzi bogate życie intymne. Seks z nim zawsze jest udany, ponieważ przykłada on do tego ogromną wagę. Raczej nie ma jednak czasu na zakładanie licznej rodziny i wychowywanie dzieci.

Imieniny Adolfa

Adolf imieniny obchodzi 11, 14 lutego, 17, 19 kwietnia, 17 czerwca, 21 sierpnia, 4, 16 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Adolfa jest 14 lutego.

Życie towarzyskie

Zanadto nieraz tajemniczy Adolf zazwyczaj jest otwarty na świat i chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami z innymi. Posiada usposobienie ekstrawertyczne – lubi przebywać wśród ludzi, szybko zdobywa sympatię otoczenia i potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie. To czarujący, kulturalny i dystyngowany mężczyzna. Czasem nieco staroświecki, ale o wysokiej klasie bycia. Jego największą wadą jest zbytnie wścibstwo. Adolf mocno interesuje się sprawami ludzi, głównie po to, aby podpatrzeć jakieś ciekawe rozwiązania lub wygryźć konkurencję z gry. Bliscy znajomi i przyjaciele mogą na nim polegać, ponieważ jest oddany, solidny i postępuje wobec nich honorowo. Ocenia ludzi obiektywnie. Zazwyczaj zostaje członkiem elitarnego klubu lub dobrego towarzystwa. Posiada predyspozycje do wygodnego i bogatego życia.

Praca i kariera zawodowa

Wszechstronnie uzdolniony, bardzo inteligentny i waleczny Adolf to idealny materiał na lidera. Niestety ma również tendencje do despotycznych zagrywek wobec podwładnych. Jest błyskotliwym i pomysłowym mężczyzną, który najczęściej działa pod wpływem chwili bądź emocji. Nie brak mu umiejętności logicznego myślenia. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzeba błyskawicznie przejąć inicjatywę, szybko zareagować i podjąć decyzję. Nadzwyczajna intuicja sprawia, że wybiera najlepsze rozwiązania i nie brak mu pomysłowych ripost wobec oponentów. Wie, czego chce, wyróżniając się stałością przekonań. Nie cofnie się przed niczym, ponieważ pociągają go przygody oraz ryzyko. Dość chętnie wysłuchuje porad oraz wskazówek, obdarzając ludzi bezgranicznym zaufaniem, ale nie ulega wpływom. Adolf z reguły jest spokojny i opanowany, lepiej jednak nie wystawiać tej cierpliwości na próbę. Jego energię napędową stanowi rywalizacja.

Predyspozycje zawodowe

Adolf polubi tylko taką pracę, w której będzie pełnił funkcję kierowniczą lub będzie miał zapewnioną samodzielność podejmowania decyzji. Może to być wojsko, policja albo polityka.

Patroni Adolfa

Św. Adolf z Westfalii (1185-1224) – zakonnik cystersów, który zasłynął z pobożności i dobroczynności. Już za życia uważany za świętego.

Odmiany i zdrobnienia imienia Adolf

Adek, Adi, Ado, Adolfek, Adolfik, Adolfino, Adolfuś, Aduś, Adzio

Formy obcojęzyczne

Adolphus, Adulphus (łac.), Adolph, Adolphus (ang.), Adolf (czes.), Adolphe (fr.), Adolfo (hiszp., wł.), Adolf, Adolph, Adulf (niem.), Adolfos (gr.).

Nazwiska pochodzące od imienia Adolf

Brak

Znani imiennicy

Adolf Dygasiński – pisarz
Adolf Dymsza – aktor
Adolf Eichmann – nazistowski zbrodniarz wojenny
Adolf Hitler – przywódca nazistowskich Niemiec odpowiedzialny za zbrodnie wojenne

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.