Znaczenie imienia Adrian
Adrian to mężczyzna opanowany i cierpliwy. Potrafi osiągnąć zamierzony cel. Zanim jednak podejmie decyzję, dziesięć razy się zastanowi. Wykona bardzo dokładny bilans możliwych zysków i strat. To typowy flegmatyk, stroniący od energicznych zajęć. Działa bardzo powoli, ale pewnie i rozważnie. Nie ulega przy tym wpływom i jest obiektywny. To typ żyjący według określonego i spójnego systemu wartości. Raczej stroni od większego towarzystwa i hucznych rozrywek. Nie miewa wielu przyjaciół, ale ci, którzy przy nim zostaną, mogą czuć się wybrańcami losu. Rzadko popada w konflikty i spory. Ma ugodowy charakter i lubi poukładane życie. Spokojny i wyważony także w sprawach sercowych.
Pochodzenie imienia Adrian
Imię Adrian jest pochodzenia łacińskiego i oznaczało ono osobę z miasta Adria (Hadria) w Piccenum w Italii. W przeszłości imię Adrian nosiło kilku sławnych cesarzy rzymskich.
Rodzina i miłość
Dla Adriana rodzina to kolejny element układanki zwanej życiem. Wszystko musi być zgodne z jego oczekiwaniami. Do uwicia własnego gniazdka zbiera się jednak, jak do wszystkiego, powoli i z rozmysłem. Szuka żony zdecydowanie nietuzinkowej, olśniewającej i błyszczącej w towarzystwie (zamiast niego). Musi być także bezsprzecznie wierna! Powinna także podzielać punkt widzenia swego męża i wspierać go we wszystkich działaniach. Kobieta u jego boku nie ma jednak co liczyć na słowa uznania, czy głośne pochwały z jego ust. Adrian nie jest wylewny, a wręcz nieco nieśmiały. To poważny mężczyzna, poważnie podchodzący do życia, dlatego z trudem przychodzi mu okazywanie uczuć i ujawnianie emocji. Można mieć jednak pewność, iż w swej miłości pozostaje wierny i oddany. Zapewni również stabilność w związku i poczucie bezpieczeństwa. Nie myśli za to o dzieciach i raczej nie dąży do posiadania potomstwa. Być może dlatego, iż nie byłby w stanie zapanować nad tym żywiołem – a to go przeraża.
Imieniny Adriana
Adrian imieniny obchodzi 9 stycznia, 4, 5, 23 marca, 7 czerwca, 8, 9 lipca, 26 sierpnia, 8, 17 września, 2 grudnia.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Adriana jest 8 września.
Życie towarzyskie
To typ człowieka żyjącego według określonego i spójnego systemu wartości. Nie przestaje z byle kim, raczej stroni od większego towarzystwa i hucznych rozrywek. Jest spokojny i opanowany – woli domowe kapcie i wygodny dres. Adrian posiada w swej powolności bardzo wiele taktu i zrozumienia dla innych. Nie owija jednak w bawełnę i stawia na szczerość oraz bezpośredniość. Jak to mężczyzna! Dlatego nie miewa wielu przyjaciół, ale ci którzy przy nim zostaną, mogą czuć się wybrańcami losu. Wrodzona dobroć sprawia, iż chętnie pomaga innym i rozumie potrzeby swych znajomych. Nikogo też nie podejrzewa bez powodu o złe intencje. Rzadko popada w konflikty i spory. Ma ugodowy charakter i lubi poukładane życie. Cierpliwość traci jedynie, gdy na swej drodze spotyka osoby niezdecydowane, słabe i nadmiernie uczuciowe.
Praca i kariera zawodowa
Zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, dziesięć razy się zastanowi. Wykona dokładny bilans możliwych zysków i strat. Należy zapamiętać, iż Adrian nie pracuje pod presją i nie kieruje się emocjami. To typowy flegmatyk – źle się czuje w zawodach wymagających werwy. Działa bardzo powoli, ale pewnie i rozważnie. Nie potrzebuje walczyć o sukces. To człowiek opanowany i cierpliwy. Wyraźnie dąży do perfekcjonizmu, systematyczności i skrupulatności, ale tylko dąży. Niemniej sam odpowiada za swe czyny i ostatecznie osiąga zamierzony cel, chociaż nawet on do końca nie wie jakim cudem. Jego spokojny sposób bycia, zmysł organizacyjny oraz rozwaga sprawiają, iż sprawdza się na stanowiskach kierowniczych. Podwładni zazwyczaj go cenią, zwłaszcza za odnoszone pod jego przywództwem sukcesy. Adrian poza pracą czuje niezwykły pociąg do nauki, dlatego chętnie się doktoryzuje – cieszy go, gdy może udowodnić posiadanie nieprzeciętnej inteligencji.
Predyspozycje zawodowe
Adrian źle czuje się w zawodach wymagających szybkiego podejmowania decyzji lecz sprawdzi się we wszelkich zawodach kierowniczych.
Patroni Adriana
Św. Hadrian (Adrian), męczennik z Nikodemii.
Św. Hadrian, męczennik z Cezarei Palestyńskiej.
Odmiany i zdrobnienia imienia Adrian
Adrianek
Formy obcojęzyczne
Hadrian (ang., niem.), Adrian, Adrien (fr.)
Nazwiska pochodzące od imienia Adrian
Adrianek, Adrianowicz, Adrianowski, Adriańczyk, Adriański, Adriasz, Adriaszkiewicz, Adrjan, Adrjanowicz, Adrjański, Adryjan, Adryjańczyk
Znani imiennicy
Hadrian (pan.117-138) – cesarz rzymski
Adrian I-VI – papieże
Adrian Baraniecki – założyciel stowarzyszenia Lekarzy Polskich
Adriano Celentano – piosenkarz włoski
Przysłowia i powiedzonka
W większej bójce z Adriana zostanie mokra plama.