Znaczenie imienia Julian
Julian to zorganizowany, opanowany, uważny, zawsze osiągający wyznaczone cele mężczyzna. Nawet gdy spotykają go niepowodzenia, nie traci wiary w siebie i pomyślność losu. Żadne trudności go nie zrażają. Stale podnosi sobie poprzeczkę i stara się, jak najwięcej wycisnąć z życia. Chętnie angażuje się w różne przedsięwzięcia i nie stroni od ryzyka. Odnosi wiele sukcesów i z łatwością odnajduje się na wysokich, kierowniczych stanowiskach. Powszechnie lubiany i szanowany. Chętnie pomaga innym, nie wywyższa się i zachowuje obiektywizm nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jego partnerka musi być inteligentna i równie ambitna.
Pochodzenie imienia Julian
Julian to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które utworzono poprzez spolonizowanie łacińskiego imienia Julianus.
Rodzina i miłość
Julian posiada wiele zalet, za które otoczenie go podziwia – jest ambitny, pracowity, sumienny i dysponuje bogatą oraz rozległą wiedzą. Do tego ma wrażliwą i czułą naturę. Potrafi wiele osiągnąć i stanowi idealną partię na męża. Pożądany przez wiele kobiet, bywa jednak wybredny w tej materii. Zdecydowanie wybranką jego serca nie zostanie osoba o ograniczonych horyzontach, małych ambicjach i bez wykształcenia. Jego partnerka powinna też rozumieć i umieć zachować ustalony przez niego ład oraz rytm życia. Jest to gwarancją szczęśliwego małżeństwa, ponieważ nic tak nie rozsierdza Juliana, jak brak stabilizacji w sprawach podstawowych. Mężem zostaje dobrym, partnerem oddanym i wiernym. Potrafi zadbać o dobro swojej rodziny i robi wszystko, aby ludzie darzyli jego dom oraz bliskich szacunkiem.
Imieniny Juliana
Julian imieniny obchodzi 7, 28 stycznia, 12, 17 lutego, 8 marca, 27 maja, 19 sierpnia, 2 września, 18 października.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Juliana jest 27 maja.
Życie towarzyskie
Z reguły Julian jest typem domatora i niechętnie przebywa na nowym terenie. Woli poruszać się po znanej sobie okolicy. Przedkłada przy tym ciszę i spokój natury nad gwar i cywilizację miasta. Nie znaczy to, że nie jest towarzyski i stroni od ludzi. To bardzo otwarty oraz życzliwy człowiek, którego wszyscy ogromnie lubią. Nie wywyższa się, nie stara nad nikim dominować i zachowuje obiektywizm w najbardziej newralgicznych momentach. Przyjaciół oraz znajomych dobiera sobie z rozwagą i pozostaje wobec nich lojalny. Oni z kolei cenią jego opanowanie, stabilny charakter i optymizm. Julian potrafi docenić także uroki hucznego życia towarzyskiego i chętnie u siebie urządza wszelakie imprezy. Lubi sporty ekstremalne, podczas których wyładowuje nagromadzoną w sobie energię. Wobec znajomych ma gest, przez co zdarza mu się popadać w tarapaty. Rekompensują mu to jednak pochwały i dowody uznania ze strony przyjaciół.
Praca i kariera zawodowa
Jest uporządkowany, spokojny i potrafi się skoncentrować na zadaniach. Julian zawsze osiąga określone cele, zwłaszcza gdy wiąże się to z wysiłkiem. Do tego nigdy nie traci wiary w siebie i w pomyślność losu, mimo iż życie ogólnie go nie rozpieszcza i rzuca kłody pod jego nogi. Większość trudności nie zraża go a porażki nie załamują. Dzięki niezawodnej intuicji często unika kłopotów. Należy do ludzi, którzy nieustannie żądają od życia więcej, toteż chętnie angażuje się nawet w ryzykowne przedsięwzięcia. Jest ogromnie pracowity, ambitny i dobrze wykształcony. Wszystkie te cechy składają się na jego sukces zawodowy oraz dają możliwość awansu na wysokie stanowiska. Posiada predyspozycje do pełnienia funkcji kierowniczych ponieważ jest sprawiedliwy i potrafi odpowiednio zmobilizować swój zespół. Koledzy w pracy bardzo go cenią.
Predyspozycje zawodowe
Julian będzie świetnym sędzią, adwokatem lub prokuratorem. Sprawdzi się także jako publicysta.
Patroni Juliana
Św. Julian z Durostorum – żołnierz rzymski. Kiedy cesarz Galeriusz postanowił oczyścić armię z chrześcijan, został on przesłuchany. Kiedy odmówił wyrzeczenia się swej wiary, został skazany na ścięcie mieczem. Zginął w 297 roku.
Św. Julian z Konchy (1127-1207) – pustelnik pochodzący z Burgos w Hiszpanii. Jednak w niedziele pełnił funkcję ludowego kaznodziei. W 1196 roku został mianowany arcybiskupem Toledo. Słynął z gorliwej modlitwy i daru czynienia cudów.
Odmiany i zdrobnienia imienia Julian
Julciu, Juleczek, Julek, Julianeczek, Julianek, Juliano, Juluś
Formy obcojęzyczne
Julianus, Iulianus (łac.), Julian, Julianus (ogólnie przyjęta forma), Julien (fr.), Juliano (hiszp.), Giuliano (wł.), Julijan (połud.-słow.), Julijanos (litew.), Ioulianos (gr.), Juliánusz (węg.).
Nazwiska pochodzące od imienia Julian
Julczewski, Julczyński, Julecki, Julewicz, Julianowicz, Julianowski, Juliański, Julicki, Julinowski, Juliński, Julkiewicz, Julkowicz, Julski
Znani imiennicy
Julian Fałat – malarz
Julian Jończyk – rzeźbiarz
Julian Tuwim – poeta
Jules Verne – francuski pisarz
Julio Gonzales – hiszpaski rzeźbiarz i malarz
Przysłowia i powiedzonka
Julian jest jak wieczne dziecko, ciągle się chowa za mamy kiecką.