Znaczenie imienia Kamil
Kamil posiada złożoną osobowość. Jest introwertykiem ze skłonnością do zamykania się w sobie, mimo to lubi przebywać w towarzystwie. Jest bardzo ciekawy, nieraz zbyt ciekawy, co stawia go w trudnych sytuacjach. Brak mu przy tym pewności siebie. Zawsze jest gotowy do ucieczki i rzadko kiedy wyjawia tajemnice swych wewnętrznych rozterek. Należy mu dokładnie przedstawić czego się od niego oczekuje i co mu proponuje, ponieważ Kamil bardzo nie lubi dwuznacznych sytuacji i niedomówień. Sam jest osobą zagadkową, interesującą i pociągającą. Potrafi zauroczyć towarzystwo. Ma dar zjednywania do siebie innych, ponieważ jest sympatyczny i wiele się uśmiecha. Kamil cieszy się życiem i docenia je.
Pochodzenie imienia Kamil
Kamil jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy znanego rzymskiego rodu Camilli. Łacińskie camillus oznacza dosłownie: szlachetny chłopiec lub urodzony z wolnych rodziców, szlachetny.
Rodzina i miłość
Sprawdza się w roli męża i ojca. Rodzina to spełnienie jego dążeń. Jest odpowiedzialny, chociaż nie daje tego po sobie poznać. Jednak jeśli rodzina zacznie go przytłaczać, a on nie będzie sobie dawać rady – ucieknie. Woli rozpocząć wszystko od nowa lub się schować, niż czuć na sobie wstyd porażki. Kamil łatwo i silnie się angażuje, jednak niezwykle obawia się uzależnienia uczuciowego od partnerki. Nie uznaje manifestacji uczuć i głębszych wyznań. Boi się ośmieszenia, jeśli okaże swą delikatność i wrażliwość. Od dziecka nie lubi całusów i uścisków. W sytuacjach intymnych natomiast bywa dość zażenowany – ma spore opory wewnętrzne przez otwarciem się.
Imieniny Kamila
Kamil imieniny obchodzi 31 marca, 14, 18 lipca, 16, 25 sierpnia.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kamila jest 14 lipca.
Życie towarzyskie
Kamil ma złożoną osobowość. W kontaktach towarzyskich jest dość kontrowersyjny – raz chętnie się umawia ze znajomymi, kiedy indziej woli samotność i się ukrywa. Potrafi zamknąć się w sobie i niechętnie szuka pomocy w problemach. Przyjaciołom trudno go rozgryźć, a często bardzo by chcieli go wesprzeć, pocieszyć lub coś mu doradzić. Powinien bardziej otwierać się na ludzi. Sam czasami bywa zbyt ciekawski, przez co wplątuje się w niezręczne sytuacje – niestety woli po prostu uciec niż poszukać rozwiązania. Ogólnie jest osobą sympatyczną i uśmiechniętą, a znajomi lubią go i doceniają. Potrafi cieszyć się życiem i docenia je.
Praca i kariera zawodowa
Wszystko go ciekawi, a jednocześnie żyje w ciągłym napięciu i lęku. U Kamila to niepokój głównie kształtuje jego osobowość. Zawsze jest gotowy do ucieczki i rzadko kiedy wyjawia tajemnice swych wewnętrznych rozterek. Brak mu typowej dla mężczyzn pewności siebie. Posiada nieomylną intuicję, ale za często kieruje się emocjami. Ponieważ jest sceptykiem, należy mu dokładnie przedstawić czego się od niego oczekuje i co mu proponuje. Kamil nie lubi dwuznacznych sytuacji i niedomówień. Bardzo rozważnie wybiera zajęcie, aby w razie niepowodzeń lub przemęczenia móc się wycofać. Zakres obejmowanych obowiązków musi być konkretny. Ogólnie dopisuje mu wielkie szczęście w każdym przedsięwzięciu, ale brak mu odwagi, aby podjąć nieraz niezbędne ryzyko.
Predyspozycje zawodowe
Kamil może zostać dyplomatą, pisarzem, dziennikarzem lub nauczycielem akademickim.
Patroni Kamila
Św. Kamil de Lellis – założyciel Zakonu Kanoników Regularnych Posługujących Chorym (kamilianów). Żył w latach 1550–1614. Najpierw był żołnierzem, a potem kapłanem. Patron chorych, szpitali i pielęgniarzy.
Odmiany i zdrobnienia imienia Kamil
Kamilek, Milek
Formy obcojęzyczne
Camillus, Kamil (ogólnie przyj. forma), Camillus (ang.), Camil, Kamillus (niem.), Camille (fr.), Camilo (hiszp.)
Nazwiska pochodzące od imienia Kamil
Kamilewicz, Kamilewski, Kamiliński, Kamilski, Kamilowicz
Znani imiennicy
Krzysztof Kamil Baczyński (1921-1944) – poeta
Cyprian Kamil Norwid (1821-1883) – poeta
Kamil Sipowicz – filozof
Przysłowia i powiedzonka
Brak