Znaczenie imienia Ludwik
Ludwik to nietuzinkowa i nieco ekscentryczna osobowość. Spotkania towarzyskie traktuje jak hobby, nie przebierając w pomysłach prezentacji swej osoby. Lubi życie z rozmachem i posiada bogatą wyobraźnię. Łączy w sobie super analityczny umysł z niespotykaną intuicją oraz klasą. Ma dryg do interesów, ale brak mu wytrwałości. Rekompensuje to umiejętnością dobierania współpracowników, którzy dokańczają rozpoczęte przez Ludwika dzieło. On sam stanowi kreatywny i przedsiębiorczy mózg całej operacji. Przy czym lepiej go nie krytykować! W miłości stawia na braterskość dusz i zrozumienie. Jest szalonym kochankiem.
Pochodzenie imienia Ludwik
Ludwik to imię męskie pochodzenia starogermańskiego, którego pierwotna postać to imię Chlodowik składające się ze słów chlod (sławny) i wik (walka, bitwa). Imię to oznacza: wsławiony w walce.
Rodzina i miłość
Wielka wyobraźnia, rozmach i uczuciowość Ludwika objawiają się także w sferze seksualnej. Często jednak idealnie nad sobą panuje, co nieraz prowadzi do niestałości i niezdolności do pełnego zaangażowania w związek. Ludwik jest mimo to rodzinnym mężczyzną, który potrzebuje braterskiej duszy obok. Kiedy dojrzeje do pełnej akceptacji własnego seksualizmu i odnajdzie partnerkę o podobnych preferencjach – stworzy związek oparty na mocnych podstawach, przez co trwały. Będzie wzorowym mężem, oddanym i romantycznym. Silnie zaangażuje się w sprawy domowe, aby stworzyć swoje wymarzone miejsce na ziemi.
Imieniny Ludwika
Ludwik imieniny obchodzi 31 stycznia, 28 kwietnia, 18, 25 sierpnia, 9 października.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ludwika jest 25 sierpnia.
Życie towarzyskie
To prawda, że jest dość ekscentryczny ale dba o klasę i dobry smak. Ludwik kieruje się przede wszystkim porządkiem oraz harmonią. Lubi wyszukane stroje, przyjęcia z pompą, a jego największym hobby są spotkania towarzyskie. Wszystko na poziomie! To oddany przyjaciel, który chętnie pomaga innym. Jest jednak drażliwy na krytykę swoich pomysłów. Niemniej Ludwik to uczciwy i ugodowy mężczyzna, który stroni od konfliktów oraz większych problemów. Częściej przy tym myśli o innych niż o sobie. Ale uwaga! Potrafi po pierwszym spojrzeniu trafnie ocenić człowieka. Ma wielu przyjaciół i jest ceniony w towarzystwie. Nie zawsze jednak postępuje zgodnie z ogólnie przyjętą moralnością – dusza poety sprawia, że żyje w nieco innym wymiarze.
Praca i kariera zawodowa
Ludwik to połączenie super analitycznego umysłu z niespotykaną intuicją. Odnajduje się w skomplikowanych zagadnieniach i rozwiązuje najbardziej zawiłe problemy. Jest nietuzinkowym mężczyzną, który posiada mnóstwo ciekawych pomysłów oraz zapału do ich realizacji. Niestety brak mu wytrwałości w działaniu, ale za to świetnie inspiruje innych do pracy oraz dokańczania jego zadań. Doskonale dobiera pomocników. Jest kreatywny i przedsiębiorczy. Rozkręci każdą działalność, ale kontynuowanie pracy złoży na barki kogoś innego. Jest w stanie odnaleźć się w niemalże każdym zawodzie. Cechuje go ponadto wyobraźnia, typowa dla poetów oraz wynalazców. Posiada sporą wrażliwość na sztukę.
Predyspozycje zawodowe
Ludwik posiada cechy charakteru, które pozwalają mu odnaleźć się w każdym zawodzie jaki sobie wybierze.
Patroni Ludwika
Św. Ludwik IX (1214-1270) – król Francji od 12 roku życia. W roku 1248 prowadził VII a w roku 1267 prowadził VIII wyprawę krzyżową do Ziemi Świętej. Z drugiej wyprawy już nie powrócił ponieważ zmarł na tyfus w Tunisie. Dał się poznać jako szlachetny i sprawiedliwy władca. Zwalczał korupcję, opiekował się chorymi i żebrakami. Żył bardzo skromnie. Jest patronem drukarzy.
Św. Ludwik Maria Grignion (1673-1716) – jezuita francuski pochodzący z Bretanii. Znany z kultu różańca i działalności misyjnej. Słynął z surowego trybu życia oraz wielkiego miłosierdzia dla chorych, ubogich i dzieci. Autor traktatu o prawdziwym nabożeństwie do NMP.
Św. Ludwik Bertrand (1526–1581) – dominikanin hiszpański, który nawracał Indian w Kolumbii i bronił ich przed białymi.
Odmiany i zdrobnienia imienia Ludwik
Ludi, Ludwiczek, Ludwinio, Ludwiś
Formy obcojęzyczne
Ludovicus, Odovicus (łac.), Louis, Lewis, Ludovick, Ludovic (ang.), Ludwig, Ladewig (niem.), Louis (fr.), Lodovico, Luis, Luiz (hiszp.), Ludovico, Luigi, Gino (wł.), Ljudvig, Lui (ros.), Ludvik (czes.), Ljudovit, Ljudevit (słowac.)
Nazwiska pochodzące od imienia Ludwik
Ludewicz, Ludwichowski, Ludwicki, Ludwiczak, Ludwiczek, Ludwiczyński, Ludwikiewicz, Ludwikowicz, Ludwikowski, Ludwiński, Ludwiszewski
Znani imiennicy
Ludwik Hirszfeld – lekarz, współtwórca nauki o grupach krwi
Ludwik Maciąg – malarz
Ludwik Sempoliński – aktor
Lewis Hamilton – brytyjski kierowca Formuły 1
Louis Braille – francuski naukowiec, twórca pisma dla niewidomych
Louis de Funes – komik i aktor francuski
Ludwig van Beethoven – kompozytor niemiecki
Przysłowia i powiedzonka
Ludwik to bardzo zaszczytne imię i Ludwik powinien być w każdej rodzinie.