Znaczenie imienia Oskar

Ryzyko jest mu obce, chociaż Oskar nie jest tchórzem. To rozwaga i ostrożność pomagają Oskarowi odnieść życiowy sukces. Jest pełnym zapału, spokojnym i niekonwencjonalnym mężczyzną. Ma skłonności introwertyczne. Unika zmian. Ponieważ nie okazuje emocji na zewnątrz, często zaskakuje otoczenie swoją gotowością do działania lub poświęceniem. Jest bardzo solidnym i wytrwałym pracownikiem oraz pomocnym i wiernym przyjacielem. Działania opiera na chłodnej analizie i racjonalnych ocenach. Zna się na bilansie zysków i strat jak nikt! Jest sympatyczną i bardzo życzliwą osobą, a wrodzona dobroć sprawia, że chętnie pomaga i właściwie rozumie ludzi. Jednocześnie miewa wygórowane wymagania wobec innych.

Pochodzenie imienia Oskar

Oskar to imię pochodzenia skandynawskiego, od słów As (skandynawskie bóstwa) i kar (miecz, włócznia). Oznacza: ten, który otrzymał miecz z rąk bogów. Możliwe jest również pochodzenie germańskie co oznaczałoby wtedy: posiadający bożą włócznię.

Rodzina i miłość

Stały we wszystkim, co robi – pozostaje wierny w związku. Z trudem jednak uzewnętrznia swoje uczucia. Również na tym polu nie podejmuje ryzyka, ale kieruje się rozsądkiem oraz rozwagą, preferując sprawdzone i znane sobie rozwiązania. Do tego jest typem domatora. Jego partnerka powinna posiadać podobne usposobienie i być stabilną emocjonalnie. Nie może też domagać się zbyt wielu nowości i szaleństw, ponieważ Oskar nie zdecyduje się na nie. Wyjeżdżać będą przeważnie w te same miejsca, co zwykle, spotykać się będą zwykle z tymi samymi, sprawdzonymi znajomymi. Stabilność i stałość to wyznaczniki ich postępowania. Również w sferze seksualnej Oskar nie zdobywa się na fantazję ani spontaniczność.

Imieniny Oskara

Oskar imieniny obchodzi 3 lutego.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Oskara jest 3 lutego.

Życie towarzyskie

Oskar jest spokojnym i nieco zamkniętym w sobie mężczyzną. Ma skłonności introwertyczne, ponieważ raczej boi się okazywać uczucia. Przyjaciół dodatkowo nie przysparzają mu nadmierne wymagania wobec innych. Nie jest jednak skazany na samotność ani sam jej nie preferuje. To z reguły otwarty człowiek. Ma ogromnie dużo taktu oraz zrozumienia dla innych, a wrodzona dobroć sprawia, że chętnie pomaga i właściwie rozumie ludzi. Niestety nikogo nie podejrzewa o złe intencje, co nie zawsze wychodzi mu na dobre. Ponieważ nie lubi zmian, pozostaje wiernym przyjacielem. Niezwykle rzadko zmienia poglądy lub przekonania.

Praca i kariera zawodowa

Ryzyko jest mu obce, jednak rozwaga i ostrożność pomagają Oskarowi odnieść życiowy sukces. Nie jest to tchórz, ale pełen zapału oraz entuzjazmu mężczyzna, bardzo niekonwencjonalny. Gdy zabiera się za działanie, najpierw wykonuje dokładne rozeznanie w temacie i korzysta z konsultacji. Oskar może zrealizować swe najśmielsze marzenia, stać się wzorem i wytyczać drogę innym. Ponieważ nie okazuje emocji na zewnątrz, często zaskakuje otoczenie swoją gotowością do działania lub poświęceniem dla sprawy. Głos zabiera wyłącznie wówczas, gdy gruntownie się przygotuje i przemyśli dane zagadnienie. Wszystko poddaje chłodnej analizie, kalkulacjom oraz racjonalnej ocenie. Zna się na bilansie zysków i strat jak nikt inny! To bardzo solidny pracownik, wytrwale zmierzający do obranego celu. Unika zmiany miejsca zatrudnienia.

Predyspozycje zawodowe

Oskar sprawdzi się w zawodach związanych z biznesem, ekonomią, giełdą papierów wartościowych a także pedagogiką.

Patroni Oskara

Św. Oskar (801–865) – pierwszy biskup Szwecji. Zakonnik klasztoru benedyktyńskiego pochodzący z Francji. W 287 r. wyjechał z misją do Danii, gdzie ochrzcił księcia Danii i dworzan. W 830 r. również z misją ewangelizacyjną pojechał do Szwecji gdzie ochrzcił króla Olafa i został biskupem. Rok później został mianowany na arcybiskupa całej Skandynawii przez papieża Grzegorza IV.

Odmiany i zdrobnienia imienia Oskar

Oskareczek, Oskarek, Oskarko, Oskaruś, Oskunio, Oskusio, Oskuś

Formy obcojęzyczne

Anscharius, Ansgarius (łac.), Oscar, Ansgar, Anskar (ang.), Ansgar, Oskar (niem.), Oscar, Anskar, Anschaire (fr.), Anscario, Oscar (hiszp.), Oscar, Oscarre, Anscario, Ansgario (wł.), Oskar (ros.), Oskar, Ansgar (czes.), Oskár (słowac.), Oskar, Ansgar (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Oskar

Brak

Znani imiennicy

Oskar I – król Szwecji i Norwegii
Oskar Kolberg – polski etnograf i muzyk
Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, dobroczyńca Żydów
Oscar Peterson – kanadyjski pianista jazzowy
Oscar Wilde – angielski pisarz

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.