Znaczenie imienia Wiktor
Wiktor to niezwykle poukładany i dokładny mężczyzna, który sprawia wrażenie powolnego. Nie należy go jednak ponaglać. On żyje swoim rytmem i lubi na spokojnie wszystko przemyśleć. Dobrze mu ze sobą. Jest wbrew pozorom wyjątkowo przedsiębiorczy, błyskotliwy, staranny i chętnie angażuje się w pracę. Nie gubi się w szczegółach. Działanie stanowi sens jego istnienia. Chociaż emanuje wewnętrznym spokojem, miewa nieraz chaotyczne i gorączkowe reakcje. Sam chciałby wszystko nagle przyspieszyć – ale na tym się kończy. Wśród znajomych zawsze ma dobry humor, nikogo nie zadręcza narzekaniem, ale czasem lubi podokuczać. Nie bywa w tym złośliwy. Intuicja pozwala mu idealnie wyważyć wypowiedzi oraz zachowanie.
Pochodzenie imienia Wiktor
Imię Wiktor pochodzi od łacińskiego słowa victor co oznacza: zwycięzca.
Rodzina i miłość
Spokój działania, czarujący sposób bycia i wrodzony urok sprawiają, że Wiktor z łatwością zdobywa kobiece serca. Talent kulinarny dodatkowo mu w tym pomaga. Ogólnie lubi wzbudzać zachwyt i podobać się płci przeciwnej za wszelką cenę, dlatego bez problemu rezygnuje z surowych zasad moralnych na potrzeby chwili. Jest przy tym bardzo uczuciowy, czasem nawet za bardzo, przez co przypisuje mu się pewną kobiecą delikatność i wrażliwość. Udane pożycie seksualne w dużej mierze uzależnia od uczuć oraz nastroju. Dąży do trwałości związku, ponieważ mocne struktury rodzinne dają mu poczucie bezpieczeństwa. Spełnia się w roli głowy rodziny, dba o dom i bliskich, pozostając wiernym partnerem. Po przejściu przez czas burzy i naporu staje się spokojnym, odpowiedzialnym mężczyzną i dobry ojcem.
Imieniny Wiktora
Wiktor imieniny obchodzi 22 stycznia, 25 lutego, 6, 29 marca, 12 kwietnia, 6, 8, 10, 14, 16, 17, 20, 25, 28 maja, 21, 28 lipca, 23, 26 sierpnia, 1, 16, 30 września, 10, 17, 18 października, 2, 8, 18 listopada, 2, 15, 18, 23 grudnia.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Wiktora jest 28 lipca.
Życie towarzyskie
Wiktor dobrze czuje się we własne skórze, więc nikogo nie zadręcza narzekaniem. Jest sympatyczny, zabawny i lubiany wśród znajomych. Bywa uszczypliwy, ale nie złośliwy. Nikomu też nie przeszkadza fakt, iż często blefuje, a jego obietnicom nie można zaufać. Ma wiele szczęścia zarówno w kontaktach z ludźmi, jak i w przeróżnych grach. Niebywała intuicja pozwala mu idealnie wyważyć wypowiedzi oraz zachowanie, a także niezwykle pomaga w odnoszeniu sukcesów. Chociaż on sam w nią nie wierzy. Za to jeśli ktoś spróbuje udzielić mu porady, spotka się z niespodziewanie agresywną reakcją z jego strony. To największa wada Wiktora – jest nadmiernie drażliwym ekstrawertykiem. Oprócz tego to wspaniały kucharz i uroczy gospodarz. Musi jednak uważać z alkoholem.
Praca i kariera zawodowa
Pośpiech nie leży w jego naturze. Może i działa wolniej od pozostałych, ale za to w poukładany i dokładny sposób wykonuje powierzone mu zadania. Nie warto go ponaglać gdyż Wiktor żyje w swoim rytmie i dobrze mu z tym. Lubi na spokojnie wszystko przemyśleć oraz zaplanować. Jest przy tym bardzo przedsiębiorczy, staranny i chętnie angażuje się w różne prace, przejawiając charakterystyczny dla niego dynamizm. Działanie stanowi sens jego istnienia, nie potrafi być bierny. Czasem nazbyt się gorączkuje i chciałby wszystko przyspieszyć, ale kończy się na wzmożonej gestykulacji i słowotoku. Od Wiktora bije wewnętrzny spokój i nikt nie daje się nabrać na jego fałszywą zadziorność. To inteligentny, błyskotliwy oraz skrupulatny mężczyzna, który nie gubi się w szczegółach, ale lubi pozostawiać ich realizację innym. Ciekawią go studia klasyczne i języki obce, a karierę zawodową z przyjemnością złączy z rodzinną firmą lub stanowiskiem, na którym będzie mógł kontaktować się z ludźmi.
Predyspozycje zawodowe
Wiktor sprawdzi się w zawodzie lekarza, architekta, budowniczego oraz rzemieślnika.
Patroni Wiktora
Św. Wiktor – papież w latach 189–199. Dążył do rozdzielenia obchodów świąt Wielkanocnych od żydowskiej Paschy. Ustalił datę obchodzenia Wielkanocy na niedzielę po pierwszej pełni wiosennej księżyca.
Odmiany i zdrobnienia imienia Wiktor
Wiktorcio, Wiktorciu, Wiktorek, Wiktoruś, Witek
Formy obcojęzyczne
Victor, Viktor (ogólnie przyjęta forma), Vittore, Vittorio (wł.)
Nazwiska pochodzące od imienia Wiktor
Wiktorak, Wiktorczyk, Wiktorek, Wiktorowicz, Wiktorowski, Wiktorski, Wiktorzak
Znani imiennicy
Wiktor Gomulicki – poeta okresu pozytywizmu
Wiktor Niedzicki – fizyk i dziennikarz
Wiktor Zborowski – aktor teatralny, filmowy i dubbingowy
Wiktor Zin – architekt, popularyzator wiedzy o historii sztuki polskiej, felietonista
Wiktor Hugo – francuski pisarz, poeta, dramaturg
Wiktor Korcznoj – szwajcarski szachista pochodzenia rosyjskiego
Viktor Balthazard – francuski lekarz, odkrywca kontrastowego badania przewodu pokarmowego
Przysłowia i powiedzonka
Brak